Skip Navigation Links  
Ticari Paket Yazılımlar ne kadar kapsamlı ve detaylı olurlarsa olsunlar, Raporlama araçları yeterli ve etkin olmadığı sürece çok efektif bir kullanımları olması mümkün değildir.

NETSİS Yazılım ürünleri diğer ERP paketleri ile karşılaştırıldığında müşteri taleplerine raporsal anlamda daha esnek cevap vermektedir. Fakat buna rağmen müşteri ihtiyaçlarına tam olarak uyması mümkün olmayabilir.

İşte Tam bu noktada
"Özel Raporlamalar" devreye girmektedir.

Netsis Rapor modülleri haricince www.netsisaraclari.com Profesyonel Ekibi ile, müşteri taleplerine özel raporlamalar gerçekleştirmekte, müşteri memnuniyetini öncelikli tutarak, müşterilerin Netsis yazılımlarının firma iş süreçlerine uyarlanması noktasında %100 uyum sağlamaktadır.

Özel Raporlamalar ile bazı zamanlarda Netsis Yazılımları standartlarında olmayan alanlar, iş mantıklarının Netsis Rapor Modülü içerisinden alınmasını sağlarken, bazı zamanlarda ise Netsis Veritabanını kullanarak Excel gibi ortamlarda Online Raporlama imkanı sunulmaktadır.

Özel Raporlamalar üç farklı bölümde incelenebilir.

1. Netsis Rapor Modülüne Eklemeler
Müşteri ihtiyaçlarına özel hazırlanan SQL Raporları, müşteri sistemine entegre edilerek, Netsis Rapor Modülü altından rapor alınması   sağlanır. (Örn. Alım-Satım-Karlılık Raporları, Stok Kalem İskontoları ve Satış Raporları v.b.)

2. Excel Online Raporlar (Gruptan Detaya Pivot Tablolar)
Bu kısım raporlarda yine müşteri ihtiyaçlarına uygun raporlar hazırlanır fakat bu raporların "Excel" yazılımı içerisinden, sadece "Güncelle" tuşuna basılarak alınması sağlanır. Bu raporların avantajı istenildiğinde satırların gruplar bazında kapatılıp açılabilmesi veya iki boyutlu olarak kullanıcının alanları değiştirebilmesidir. (Örn. Ay Bazında Satışlar, Alımlar, Fiş Bazında üretim Raporları, Aylar Bazında Mizan Raporları v.b.)

3.Excel Online Raporlama (VB makro)
Bu kısım raporlarda müşterinin istediği bir şablon üzerinde her hücre için verilerin (müşterinin istekleri doğrultusunda) veritabanından getirilmesi sağlanır. Her hücre için ayrı formül çalışması yapılır. Böylece müşteri kendi istediği şablonda bir rapora sahip olur. (Örn. Bilanço, Bütçe Raporları, Ürün Grup ve Ay Bazlı Üretim - Alım - Satım - Ciro ve Karlılık Raporları v.b.)

Bir Netsis müşterisi veya Netsis Desteği veren bir şahış / firma olarak taleplerinizi bildirdiğiniz takdirde, talepleriniz incelenecek uygun çözüm modelleri en kısa zamanda size bildirilecektir.
Bu çözümlerdeki tek sınır sizin hayalgücünüzdür.

www.netsisaraclari.com ekibi

Özel Raporlama Fiyat Listesi İçin Tıklayınız...